MTB rámová sada Open ONE+

Kód: OPEN-ONE-M OPEN-ONE-L OPEN-ONE-S Zvolte variantu
Neohodnoceno
Značka: OPEN
84 900 Kč 70 165,29 Kč bez DPH
Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Varianta
Nekompromisní XC střela s váhou pod 900 g!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Open ONE+ navazuje na pilotní MTB rám Openu O-1.0, první rám pod 900g z roku 2012, který získával vítězství na Světovém poháru i Cape Epicu. Současnost si však žádá nové standarty a tak je tu nový rám přepracovaný na osy BOOST, střed BB92 a upravený pro použití moderních širokých plášťů, na kolech 27,5“ dokonce až 3“ (pro 29“ kola 2,4“). ONE+ je tak připravený na těžké tratě XC závodů, BOOST standart i střed BB92 výrazně navýšili tuhost rámu, který tak perfektně akceleruje o přenáší energii jezdce do rychlosti jízdy. Charakteristickým prvkem rámu jsou Dropped řetězové vzpěry pro další navýšení tuhosti namáhaného středu rámu a díky uvolnění prostoru okolo klik i použití širokých plášťů. Při použití v terénu je rám extrémně namáhán, je potřeba myslet na jeho dlouhou životnost a odolnost. Rám je tak konstruován metodou TRC in TRS. Tedy použitím vysokopevnostního karbonu v místech, kde je potřeba efektivně přenášet energii jezdce do šlapání a naopak z odolného vícevrstvého karbonu v místech nárazů, kde je potřeba aby rám vydržel. To se týká například hlavové partie, která čelí nárazům od nerovného terénu. Použitím různě tuhého karbonu v odlišných vrstvách tak Open dosahuje odolnosti, tuhosti a nízké váhy rámu. Do těchto kvalit se samozřejmě promítá i tvar trubek. Nejvýraznější je tvar hlavní rámové trubky Flat-Out, kde je po stranách použit právě pevný HM karbon pro vysoce efektivní přenos síly a maximální přesnost ovládání kola. Komfort je dlaším důležitým faktorem ovlivňující výkon v terénu. Zadní stavba rámu je tak konstruována s vysokou boční tuhostí ale vertikální poddajností díky extrémně tenké konstrukci vzpěr. Sedlové vzpěry jsou prohnuté aby absorbovali nárazy od nerovného terénu, což ještě doplňuje nezvykle úzká sedlovka 27,2mm bez setbacku pro efektivní tlumení nárazů a ušetření hmotnosti. Moderní pojetí ONE+ doplňuje vnitřní vedení lanek a pro Open minimalistický design. Rámovou sadu dodáváme na objednávku a osadíme komponenty podle vašeho přání. Neváhejte nás kontaktovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: OPEN
Hmotnost rámu: 869 g vel. M
Hlavové složení: Integrated
Střed: BB92 Press Fit

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Unikátní přístup značky open

Pracujeme tvrdě na tom, abychom zůstali malí

Švýcarská značka gravel bike a rámů Open opravdu nepatří mezi největší značky v cyklistickém světě. Právě v individuálním přístupu vidí zakladatelé této garážovky Andy a Gerard svou největší sílu. Rámy jejich produkce jsou po konstruktérské stránce vyladěné do posledního detailu pro absolutní spokojenost zákazníka, která podle filozofie obou zakladatelů Openu je i nejlepším marketingem.

Zakladatelé značky Open poznali, že být malý se vyplatí!

Firma dvou přátel a cyklistů však těží z pracovních zkušeností s předních hráčů veloprůmyslu. Andy si prošel zaměstnáním u Cannondalu, Scottu a dotáhl to až na pozici CEO v BMC, které pozvedl z naprosté nuly až do pozice předního evropského brandu. Odchod k Cervélu, kde Andy 4 roky pracuje jako obchodním ředitel, přináší setkání s Gerardem. Oba mají úplně jiné kvality. Gerard pochází z Nizozemí a vyrostl na motokrosových okruzích, je technicky výjimečně zdatný a zvědavý. Od 14ti let staví kola pro překonávání rychlostních rekordů, ale zajímá se i UCI legální kola. Po studiu strojařiny se na cyklistickém symposiu potkává s Američany Kylem a Whitem a zakládá právě značku Cervélo. Dnes naprostou rámařskou špičku. Po 15 letech práce na designech pro Cervélo ho však přemohla myšlenka vytvoření vlastního projektu. Andy je tím pravým spojencem, umí obchodovat, prodávat a vytvářet tvář značky. A tak vzniká Open. Značka se sloganem "Working hard to stay small", proslavená minimalistickým designem svých rámů, za které mluví hlavně jejich kvalita.