Gravelová rámová sada OPEN WI.DE.

Kód: OPEN-WIDE-XL OPEN-WIDE-M OPEN-WIDE-L OPEN-WIDE-XS OPEN-WIDE-S Zvolte variantu
Neohodnoceno
Značka: OPEN
94 990 Kč 78 504,13 Kč bez DPH
Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Varianta
Nejpohodlnější kolo od Openu pro nekonečná cyklistická dobrodružství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gravelový rám WI.DE. Rozšiřuje obzory gravel ridingu i do nejtěžšího terénu. Rám WI.DE. umožňuje použití tlustých MTB plášťů pro zvládnutí i velmi těžkého terénu. Jeho vidlice pojmou dokonce 2.4“ pláště na kolech 650b. Přitom si však zachovává svižnou geometrii gravelového rámu za použití klidně silničních převodů. Volba nastavení už je tedy pouze na Vás, WI.DE je připraven na cokoliv. Samotná konstrukce rámové sady vychází z prověřeného modelu Open U.P. Zásadní úpravou pro WI.DE. Je tzv. Double-dropped Chainstay, tedy úprava obou řetězových vzpěr pro uvolnění prostoru okolo středu pro široké pláště, navýšení tuhosti této partie a dokonce i snížení váhy rámu. Zajímavým detailem je možnost našroubování košíku pod střed kam se dají uložit další doplňky na dlouhé cesty. Při použití v terénu je rám extrémně namáhán, je potřeba myslet na jeho dlouhou životnost a odolnost. Rám je tak konstruován metodou TRC in TRS. Tedy použitím vysokopevnostního karbonu v místech, kde je potřeba efektivně přenášet energii jezdce do šlapání a naopak z odolného vícevrstvého karbonu v místech nárazů, kde je potřeba aby rám vydržel. To se týká například hlavové partie, která čelí nárazům od nerovného terénu. Použitím různě tuhého karbonu v odlišných vrstvách tak Open dosahuje odolnosti, tuhosti a nízké váhy rámu. Do těchto kvalit se samozřejmě promítá i tvar trubek. Nejvýraznější je tvar hlavní rámové trubky Flat-Out, kde je po stranách použit právě pevný HM karbon pro vysoce efektivní přenos síly a maximální přesnost ovládání kola. Samozřejmostí je vnitřní vedení lanek, kompatibilita s elektrickými sadami nebo u Openu charakteristické uchycení brzd Smatr-Mount 160. Rámovou sadu dodáváme na objednávku a osadíme komponenty podle vašeho přání. Neváhejte nás kontaktovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: OPEN
Hmotnost rámu: 1040 g vel. M
Hmotnost vidlice: 390 g
Hlavové složení: Integrated
Střed: BB386EVO

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Unikátní přístup značky open

Pracujeme tvrdě na tom, abychom zůstali malí

Švýcarská značka gravel bike a rámů Open opravdu nepatří mezi největší značky v cyklistickém světě. Právě v individuálním přístupu vidí zakladatelé této garážovky Andy a Gerard svou největší sílu. Rámy jejich produkce jsou po konstruktérské stránce vyladěné do posledního detailu pro absolutní spokojenost zákazníka, která podle filozofie obou zakladatelů Openu je i nejlepším marketingem.

Zakladatelé značky Open poznali, že být malý se vyplatí!

Firma dvou přátel a cyklistů však těží z pracovních zkušeností s předních hráčů veloprůmyslu. Andy si prošel zaměstnáním u Cannondalu, Scottu a dotáhl to až na pozici CEO v BMC, které pozvedl z naprosté nuly až do pozice předního evropského brandu. Odchod k Cervélu, kde Andy 4 roky pracuje jako obchodním ředitel, přináší setkání s Gerardem. Oba mají úplně jiné kvality. Gerard pochází z Nizozemí a vyrostl na motokrosových okruzích, je technicky výjimečně zdatný a zvědavý. Od 14ti let staví kola pro překonávání rychlostních rekordů, ale zajímá se i UCI legální kola. Po studiu strojařiny se na cyklistickém symposiu potkává s Američany Kylem a Whitem a zakládá právě značku Cervélo. Dnes naprostou rámařskou špičku. Po 15 letech práce na designech pro Cervélo ho však přemohla myšlenka vytvoření vlastního projektu. Andy je tím pravým spojencem, umí obchodovat, prodávat a vytvářet tvář značky. A tak vzniká Open. Značka se sloganem "Working hard to stay small", proslavená minimalistickým designem svých rámů, za které mluví hlavně jejich kvalita.