Gravelová rámová sada OPEN U.P. (U.P.P.E.R.)

Kód: OPEN-UP-XL OPEN-UP-M OPEN-UP-L OPEN-UP-S Zvolte variantu
Neohodnoceno
Značka: OPEN
118 900 Kč 98 264,46 Kč bez DPH
Na dotaz Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Varianta
Třetí generace rámů U.P. (.P.E.R.) sbírá další mezinárodní ocenění v kategorii gravelových kol. S možností použití 2.1“ plášťů se však obzory U.P.u ještě rozšiřují.

Detailní informace

Detailní popis produktu

S U.P.em zažijete zábavu v každém terénu, na každém povrchu, v rychlosti a stylově. U.P. je bezpochyby stálicí v nabídce Openu. Už první generace gravelu U.P. byla oceňována za svou všestrannost a výkon jak v terénů, tak na silnici. Tyto kvality zůstávají, třetí generace je však uzpůsobena i pro použití širokých MTB plášťů o rozměru 650b. U.P. tak zvládne i těžký terén a vy máte opravdu univerzální kolo pro nekonečnou zábavu. Rámová sada je nabízena ve dvou variantách. Rozdíl mezi U.P. a U.P.P.E.R. je pouze ve váze a barvě rámu. U.P.P.E.R. je o cca 180g lehčí a nabízí se v matně černé barvě nebo Ready to paint pro individuální design. U.P. pak v modré nebo zelené a také RTP. Po konstrukční stránce jsou oba rámy stejné. Oba vyhovují pro použití MTB plášťů 650b i gravel/kros/silničního obutí 700c. V obou variantách U.P. nabízí komfortní, rychlé svezení s perfektní odezvou na podměty jezdce. Charakteristickým znakem U.P.u jsou řetězové Dropped vzpěry rámu, které efektivně řeší otázku malého prostoru pro převodník(y), rozšířenou vidlici pro tlusté pláště a rámu samotného. Tvarem vzpěr Dropped se Openu podařilo vytvořit dostatek místa pro širokou zadní vidlici a dokonce výrazně navýšit tuhost této namáhané a partie. Při použití v terénu je rám extrémně namáhán, je potřeba myslet na jeho dlouhou životnost a odolnost. Rám je tak konstruován metodou TRC in TRS. Tedy použitím vysokopevnostního karbonu v místech, kde je potřeba efektivně přenášet energii jezdce do šlapání a naopak z odolného vícevrstvého karbonu v místech nárazů, kde je potřeba aby rám vydržel. To se týká například hlavové partie, která čelí nárazům od nerovného terénu. Použitím různě tuhého karbonu v odlišných vrstvách tak Open dosahuje odolnosti, tuhosti a nízké váhy rámu. Do těchto kvalit se samozřejmě promítá i tvar trubek. Nejvýraznější je tvar hlavní rámové trubky Flat-Out, kde je po stranách použit právě pevný HM karbon pro vysoce efektivní přenos síly a maximální přesnost ovládání kola. Zajímavou drobností jsou šrouby pro uchycení cestovního vaku na vrchu horní rámové trubky a samozřejmostí už vnitřní vedení lanek a kompatibilita s elektronickými sadami. Rámovou sadu dodáváme na objednávku a osadíme komponenty podle vašeho přání. Neváhejte nás kontaktovat.

Doplňkové parametry

Kategorie: OPEN
Hmotnost rámu: 1040/880g vel. M
Hmotnost vidlice: 390/370 g
Hlavové složení: Integrated
Střed: BB386EVO

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Unikátní přístup značky open

Pracujeme tvrdě na tom, abychom zůstali malí

Švýcarská značka gravel bike a rámů Open opravdu nepatří mezi největší značky v cyklistickém světě. Právě v individuálním přístupu vidí zakladatelé této garážovky Andy a Gerard svou největší sílu. Rámy jejich produkce jsou po konstruktérské stránce vyladěné do posledního detailu pro absolutní spokojenost zákazníka, která podle filozofie obou zakladatelů Openu je i nejlepším marketingem.

Zakladatelé značky Open poznali, že být malý se vyplatí!

Firma dvou přátel a cyklistů však těží z pracovních zkušeností s předních hráčů veloprůmyslu. Andy si prošel zaměstnáním u Cannondalu, Scottu a dotáhl to až na pozici CEO v BMC, které pozvedl z naprosté nuly až do pozice předního evropského brandu. Odchod k Cervélu, kde Andy 4 roky pracuje jako obchodním ředitel, přináší setkání s Gerardem. Oba mají úplně jiné kvality. Gerard pochází z Nizozemí a vyrostl na motokrosových okruzích, je technicky výjimečně zdatný a zvědavý. Od 14ti let staví kola pro překonávání rychlostních rekordů, ale zajímá se i UCI legální kola. Po studiu strojařiny se na cyklistickém symposiu potkává s Američany Kylem a Whitem a zakládá právě značku Cervélo. Dnes naprostou rámařskou špičku. Po 15 letech práce na designech pro Cervélo ho však přemohla myšlenka vytvoření vlastního projektu. Andy je tím pravým spojencem, umí obchodovat, prodávat a vytvářet tvář značky. A tak vzniká Open. Značka se sloganem "Working hard to stay small", proslavená minimalistickým designem svých rámů, za které mluví hlavně jejich kvalita.