Kladka Ceramicspeed OSPW RS Alpha Shimano 7150 Black TEAM

Kód: 113497
Novinka
Neohodnoceno
Značka: CERAMICSPEED
14 500 Kč 11 983,47 Kč bez DPH
Dostupné do 14 dní
Položka byla vyprodána…

Nová generace OSPW kladek s vylepšenou klecí a kolečky Alpha Disc, kompatibilní se sadou Shimano 105 Di2 12s (RD-R7150)

Detailní informace

Detailní popis produktu

S našimi novými sadami OSPW RS pro Shimano a SRAM Road posouváme OSPW do budoucnosti s výrazně moderním a hranatým designem. Nový design přináší vyváženost a zdokonalení systému OSPW a umožňuje mu bezproblémově zapadnout do současných trendů designu jízdních kol a sad – tvořících celek, jehož je systém OSPW součástí. Klec kladky zároveň poskytuje větší odolnost proti poškození.

Výraznou změnou jsou také samotné rolničky Alpha Disc. Součástí je technologie Active Debris Remover (ADR) – unikátní nový design protiprachového krytu, který je bezpečně ukotven ve "bočnicích" kladky, čímž zcela kryje ložisko. Díky vnitřní úpravě s drážkovou strukturou, při otáčení odsává nečistoty z kola řemenice, k ložisku se tak nedostávají nečistoty.

Tato varianta je kompatibilní pro Shimano 105 Di2 12s (RD-R7150)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Specialista na ložiska

Technologie používaná pro výrobu ložisek je odvozená od technologie NASA používané v devadesátých letech ve vesmírném programu. Jedná se o keramicko-křemičitý hybridní materiál špičkové kvality, díky kterému jsou kuličky ložiska o 58% lehčí a kvůli rapidnímu snížení tření o 30-50% rychlejší než standartní ložiska. Výroba jedné kuličky zabere 50-70 dnů, ale výsledek stojí za to! Dnes je CeramicSpeed naprostou špičkou ve svém oboru, jejich výrobky používá řada profesionálních týmu v cyklistice nebo triatlonu a své místo si získali i ve strojírenském a potravinářském průmyslu. Posledním velkým momentem je pak otevření specializované laboratoře v americkém Coloradu, kde jsou produkty CeramicSpeed ještě dokonaleji testovány pro vyšší efektivitu, kvalitu a výsledky. I to dokazuje, že inovace jednoduše patří do DNA CeramicSpeed.

Historie CeramicSpeed

Začátek dánského specialisty na keramická ložiska se datuje do roku 1998, kdy Jacob Czismadia překonal světový rekord na 24 hodin na kolečkových bruslích za použití keramických ložisek. O dva roky později je poprvé stejná technologie i v cyklistice. Úspěch je okamžitý a protože Jacob se svou vítěznou mentalitou míří ještě výš, osloví dánský profesionální tým CSC, který v roce 2001 vyrazí s keramikou až na Tour de France. Po tomto milníku je v dánském městě Holstebro založena značka CeramicSpeed se zaměřením na sport i průmysl.